Mamy zaszczyt poinformować, że patronat nad Drugim Powiatowym Przeglądem Kolęd i Pastorałek Łopuszno 2020 objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Pan Andrzej Bętkowski.

Ambasadorem wydarzenia zaś została Pani Wicemarszałek Renata Janik. Organizatorzy wydarzenia: Wójt Gminy Łopuszno Irena Marcisz, Stowarzyszenie Czempion oraz Gminny Ośrodek Kultury, pragną podziękować naszym znamienitym gościom za wsparcie inicjatywy, która tak wspaniale integruje młodzież oraz dorosłych mieszkańców regionu. Do tegorocznej edycji konkursu otrzymaliśmy drogą mailową ponad 60 zgłoszeń z 12 powiatów (w tym 56 solistów oraz 6 zespołów). Po wielogodzinnych obradach komisja wyłoniła zwycięzców. Nie było to łatwe zadanie ze względu na bardzo wysoki poziom artystyczny nadesłanych prac. Szczegółowe wyniki konkursu wraz ze zwycięskimi prezentacjami audiowizualnymi opublikujemy jutro, tymczasem prezentujemy nagranie jednego laureatów: Bartłomiej Boruń z Zagnańska.

 

 Pragniemy dodać, że środki finansowe na niniejsze wydarzenie pozyskane zostały z otwartego konkursu ofert Urzędu Marszałkowskiego Kultura 2020.

„ W czasie, który zmusza nas do dystansowania się także od najbliższych, niech tradycyjne kolędy
i pastorałki staną się łącznikiem oraz ukoją serca przypominając, że Bóg wchodzi ze swym światłem
w największy mrok ludzkiego życia” – cyt. ks.  P. Pilśniak

 

W konkursie  w poszczególnych kategoriach wzięli udział

 

Soliści do 6 lat
1.    Pola Łakomiec, (Kielce)
2.    Hanna Tamborska, (Chęciny)

 

Soliści od 6 do 11 lat
1.    Adrianna Koza, (Rykoszyn)    
2.    Klaudia Kiczor, (Bilcza)    
3.    Lila Grudzień, (Kielce)    
4.    Aleksandra Wojciechowska, (Jaworznia    )
5.    Andrzej Litwin, (Kielce)    
6.    Anna Podgórska, (Grabownica)    
7.    Ilona Pogórska , (Grabownica)    
8.    Bartłomiej Boruń, (Zagnańsk)    
9.    Gabriela Dudzic    , (Ruda Strawczyńska)    
10.    Jakub Włodarczyk, (Rykoszyn)    
11.    Joanna Szymanowska, (Radoszyce)    
12.    Julia Błosińska, (Łagów)
13.    Julia Chrabąszcz, (Rykoszyn)    
14.    Julia Gruszka, (Kuźniaki)
15.    Kordian Sobczyk, (Rykoszyn)    
16.    Lena Dobek, (Bilcza)    
17.    Lena Mojecka, (Kielce)    
18.    Lena Rowińska    (Józefina)    
19.    Liliana Kozubek    , (Oblęgorek)    
20.    Magdalena Joszko, (Grabownica)    
21.    Victoria Joszko, (Grabownica)    
22.    Magdalena Młynarska ,(Lasocin    )
23.    Maja Bętkowska (Jaworznia)    
24.    Marta Adach, (Rykoszyn)    
25.    Martyna Krawiec,(Tumlin)    
26.    Martyna Walas, (Łopuszno)    
27.    Nikola Redlica, (Kielce)    
28.    Patrycja Jędrzejowska, (Bieliny)
29.    Weronika Kotwa, (Łagów)
30.    Weronika Sornat, (Jaworznia)    
31.    Wiktoria Wychowaniec, (Rykoszyn)    
32.    Zofia Anioł, (Kielce)    
33.    Zofia Kopeć, (Zagnańsk    )

 

Soliści powyżej 12 do 18 lat
1.    Aleksandra Wertka , (Grupa Środowiskowa Lasocin)    
2.    Zuzanna Telicka, (Grupa Środowiskowa Lasocin    )
3.    Gabrysia Błaszczyk, (Oblęgorek)
4.    Zuzanna Habik, (Korzecko/Chęciny)    
5.    Adam Bulski, (Kielce)    
6.    Aleksandra Gąska, (Kielce)
7.    Aleksandra Łata,  (Łagów)    
8.    Aleksandra Pięta, (Olszówka)    
9.    Alicja Błaszczyk, (Oblęgorek)
10.    Filip Mularczyk, (Czałczyn)    
11.    Karolina Pacak, (Oblęgorek)    
12.    Maja Kowalska, (Chęciny)    
13.    Martyna Stępień, (Nowiny)    
14.    Patrycja Kałuża, (Łopuszno)    
15.    Sylwia Lasota,  (Nowiny)    
16.    Zuzanna Bera, (Bieliny)    
17.    Zuzanna Chrabąszcz, (Masłów)    

 

Soliści powyżej 18 lat
1.    Bożena Zielińska, (Radoszyce)
2.    Irena Gąsior, (Nowa Słupia)
3.    Monika Walas,    (Korczyn)
4.    Urszula Stachura, (Łopuszno)

 

Zespoły młodzież szkolna
1.    Grupa Środowiskowa Lasocin
2.    Grupa Środowiskowa Snochowice    
3.    Żłobek Gminny    Łopuszno


Zespoły dorośli

1.    Celinianki, (Celiny/Bodzentyn)
2.    Tumlinianie, (Tumlin)
3.    Zespół „Z pod Lipiej Górki”, (Gnieździska)

 

LAUREACI KONKURSU

1.    Adam Bulski,    Grand Prix
https://www.youtube.com/watch?v=1tZZFMIxCcE

 

Kategoria Dzieci do 6 lat
1.    Pola Łakomiec, I miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=qToHJv38x1o

2.    Hanna Tamborska, II miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=MoTMKcNRnJs

 

 Kategoria Dzieci od 6 do 12 lat
1.    Bartłomiej Boruń, I miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=1rBLjFlo2Gs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3mbLvOfIAE38o5yfVB0BwTicdWEkTuP1Oq2N-7cOd3D3vbidlaqDRrTGs

2.    Lena Dobek, I miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=3Yu1HyXeBzo

3.    Lila Grudzień, II miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=Ksfoh5J7HiM

4.    Patrycja Jędrzejowska, II miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=kApZJrn72zM

5.    Weronika Kotwa, III miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=VTEKpz1RLHI

6.    Zofia Anioł, III miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=p4yTCccJTik

7.    Nikola Redlica, Wyróżnienie
https://studio.youtube.com/video/397uDIfy96c/edit

8.    Weronika Sornat, Wyróżnienie
https://www.youtube.com/watch?v=HY9cvtS1wNE

9.    Zofia Kopeć, Wyróżnienie
https://www.youtube.com/watch?v=PLGcxGSPJj4

 

 

Kategoria Soliści powyżej 12 do 18 lat
1.    Zuzanna Chrabąszcz,     I miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=BmfzDHseEPg

2.    Sylwia Lasota,    II miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=IQ8_UK3H5iI

3.    Zuzanna Bera,    III miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=jSiZeGoPsQQ

3.    Aleksandra Pięta, III miejsce
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=JoGhdlC5pHM

4.    Zuzanna Telicka, Wyróżnienie
https://studio.youtube.com/video/SEKOcdAz5cA/edit

5.    Gabriela Błaszczyk,Wyróżnienie
https://www.youtube.com/watch?v=6mGsUw8EE9w

6.    Zuzanna Habik,    Wyróżnienie
https://www.youtube.com/watch?v=lVTUvr7gVxA

 

 

Kategoria Dorośli powyżej 18 lat
1.    Monika Walas,     I miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=w_wiHEsJ5WY

2.    Bożena Zielińska, II miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=d7lMZNAmp0g

3.    Urszula Stachura, III miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=VpYNPqmd3F8

4.    Irena Gąsior, Wyróżnienie
https://www.youtube.com/watch?v=3Zp0iuf7RFY

 

 

Zespoły dzieci i młodzież szkolna
1.    Grupa Środowiskowa Lasocin, I miejsce
https://studio.youtube.com/video/QLge9I126hQ/edit

2.    Grupa Środowiskowa Snochowice, I miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=UHTZI9xvWD4

3.    Żłobek Gminny,  I miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=Rm7OY1IxL3Q

 


Zespoły dorośli
1.    Celinianki,  I miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=vm2zr7Tt_KI

2.    Tumlinianie, I miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=aRPagpgWv38

3.    Zespół „Z pod Lipiej Górki”,  I miejsce
https://www.youtube.com/watch?v=OjTz5sBtEXE



Cat Hair Remover