Wójt Gminy Łopuszno oraz Gminny Ośrodek Kultury

Szkota Podstawowa w Łopusznie

w programie:
- Recital Klaudii Błaszczyk
- Widowisko „Z kobietą przez wieki w reżyserii Katarzyny Włodarczyk w wykonaniu kabaretu „ZEZ”
- Pokaz mody
- Konkursy z nagrodami
- Słodki poczęstunek, lampka szampana
- Stoiska z rękodziełem artystycznym i kosmetykami

W sobotę 09.03.2019 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie miały miejsce gminne obchody Dnia Kobiet, których organizatorami byli: Wójt Gminy Łopuszno Pani Irena Marcisz, Gminny Ośrodek Kultury oraz Szkoła Podstawowa w Łopusznie.
Wydarzenie to, zgromadziło około 300 osób.

Sobotnie spotkanie uświetnił bogaty program artystyczny,  liczne niespodzianki min. losowanie  nagród , porady kosmetyczne, wizażystki,  prozdrowotne, zabiegi na dłonie  a także lampka szampana i słodki poczęstunek  - przepyszny tort ufundowany przez Radnego Powiatowego Krzysztofa Smolarczyka.
 Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się najmłodsi uczestnicy tej uroczystości tj. dzieci ze Żłobka Gminnego w Łopusznie. Po nich wystąpiły, z przepięknym repertuarem folklorystycznym,  Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Snochowicach.
 Uroczystość uświetnił, specjalnie na tę okazję przygotowany, wzruszający  recital Klaudii Błaszczyk oraz  występ kabaretu „ZEZ”, według scenariusza Pani Katarzyny Włodarczyk zatytułowanym „Z kobietą Przez Wieki”. Zaproszonych gości zachwycił barwny pokaz mody, podczas którego mieszkanki Gminy Łopuszno prezentowały stroje noszone przez kobiety na przestrzeni wieków.
Każda z przybyłych w tym dniu Pań otrzymała kwiaty, których fundatorami byli radni i sołtysi:
- Bernat Kazimierz,
- Błachucki Krzysztof,
-Cieślicki Andrzej,
-Kiełbus  Marcin,
- Kolasa Paweł,
- Kowalski Michał,
-Nowacki  Zbigniew,
- Pietrzyk Łukasz,
- Piotrowski Krzysztof,
-Robak Krzysztof,
- Sobczyk Marcin,
-Stępnik Mariusz,
-Świercz Janusz,
-Tkacz Grzegorz,
- Woś Mariusz,

Upominki w postaci kosmetyków, biżuterii i zabiegów pielęgnacyjnych przykazali:
- Salon Fryzjerski Damsko – Męski „Emilia”   Emilia Wojda,
- Salon  Fryzjerski MATRIX Margaret – Małgorzata Wnuk, Diana Kowalczyk – Palacz,
- Studio Urody Kosmetyka Beata Wawrzeńczyk,
- Salon Kosmetyczny – Wioletta Wódkowska – Tkacz,
- Restauracja Weranda,
- Państwo Justyna i Mariusz Petrus,
- Zofia  i Grzegorz  Puchała,
- Pani Agnieszka Rożniakowska- Gościkiewicz (Mary Kay),
-  Pani Anna Rozemberg (Tiande),
-  Pani  Dorota Pawłowska (Forever),
- Magdalena Rowińska
- Sylwia Pedrycz- biżuteria Kamea
- Anna Wrzesień – rehabilitacja
- Dariusz Ciszek - dietetyk

Organizatorzy serdecznie dziękują za tak liczną frekwencję życząc Paniom na każdy dzień, nie tylko ten świąteczny,  wspaniałych, pozbawionych trosk i trudów chwil.