Gminny Dzień Dziecka w Łopusznie
2 czerwca 2019 r.

Podczas Gminnego Dnia Dziecka w Łopusznie, który organizowany jest każdego roku przez władze Gminy Łopuszno na czele z Panią Wójt Ireną Marcisz, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportowo Wypoczynkowy, czekało na najmłodszych mnóstwo wspaniałych atrakcji i niespodzianek.

O godzinie 16 stej oficjalnego otwarcia wydarzenia dokonała Pani Wójt, życząc wszystkim dzieciom, w tym wyjątkowym dla nich dniu, doskonałej zabawy.
 Niedzielna scena plenerowa należała do uczniów ze szkół z terenu gminy Łopuszno, którzy zaprezentowali bogaty program artystyczny, odznaczający się wysokim poziomem przygotowania. Gości mieli możliwość obejrzenia występów przedszkolaków z Łopuszna a także  dzieci i młodzieży  z placówek oświatowych z Łopuszna, Grabownicy, Gnieździsk, Lasocina, Dobrzeszowa, Sarbic. Nie zabrakło także występu PERŁOWYCH NUTEK czyli folkowego zespołu dziecięcego działającego przy GOK w Łopusznie.  Wszyscy artyści nagrodzeni zostali nie tylko gromkimi brawami ale również otrzymali  słodki poczęstunek w postaci batonika i soku.

Równolegle na płycie boiska i boisk wielofunkcyjnych Gminnego Ośrodka Sportowo - Wypoczynkowego odbywały się rozgrywki sportowe, które przyciągnęły bardzo dużą ilość dzieci. Wśród konkurencji obecne były m.in. gry i zabawy dla najmłodszych, lekkoatletyka., rozgrywki w piłkę nożną i ręczną. Dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach przygotowane zostały medale, puchary i statuetki. Ponadto każdy uczestnik otrzymał słodki upominek.
 Najmłodsi skorzystać mogli również  z bezpłatnego wesołego miasteczka, gdzie dostępne były  min. takie atrakcje jak: dmuchańce, eurobangee, pneumatyczna zjeżdżalnia i wiele innych. Dodatkowo każde dziecko otrzymało nieodpłatnie watę cukrową i popcorn.
Wiele ciekawych zajęć i animacji przygotowali Klauni z Centrum Europy a także  stoiska zaproszonych gości. Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy REZERWA przyjechało z własną strzelnicą, która cieszyła się ogromnym powodzeniem szczególnie wśród chłopców, Wojsko Obrony Terytorialnej  zademonstrowało pokazy sprzętu wojskowego a  Służba Ochrony Kolei  przeprowadziła pokaz tresury psów. Nad bezpieczeństwem czuwała Straż Pożarna z Łopuszna, Policja oraz Ratownictwo medyczne.
Podczas Gminnego Dnia Dziecka wykonać można było  również pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Rada Młodzieżowa Gminy oraz pracownicy GOSW oferowali przy swoim stoisku kolorowe malowanie twarzy – chętnych do tego typu atrakcji nie brakowało. Przeprowadzono także zbiórkę artykułów pierwszej potrzeby dla zwierząt ze schroniska w Rytlowie.

O nagrody w konkursach zadbali liczni sponsorzy:

- Szkoła Tańca Baila  Aneta Węgrzyn ( miesięczne karnety na zajęcia taneczne)
- Kino Moskwa Kielce ( bilety do kina)
- Studio Trampolin JumpFit (zaproszenia na trening)
- Centrum Wspinaczkowego Mobius Studio
- Park Rozrywki FlySky
- Galeria Echo - gadżety
- Kino Helios - bilety
- Targi Kielce S.A -wejściówki na Targi GameOn
- Kieleckie Centrum Kultury - zaproszenia
- Kielecki Teatr Tańca - zaproszenia na spektakl Alicja w Krainie Czarów, gadżety
- Sekcja Sportów Walki Klincz
- MK Bowling - zaproszenia na kręgle i bilard

W imieniu nagrodzonych serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.
Autor: Beata Starzyk

Wójt Gminy Łopuszno, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminny Ośrodek Sportowo-Wypoczynkowy
zaprasząja na
GMINNY DZIEŃ DZIECKA