Trudny czas pandemii w negatywny sposób wpłynął na funkcjonowanie placówek zajmujących się bezdomnymi zwierzętami.  Sytuacja w wielu tego typu miejscach wymagała wsparcia, dlatego też odpowiadając na apel pracowników schronisk, Gminny Ośrodek Kultury wraz z Ośrodkiem Sportowo – Wypoczynkowy zorganizowali zbiórkę niezbędnych artykułów dla schroniska w Rytlowie.

Do inicjatywy przyłączyła się również Młodzieżowa Rada Gminy.

Dzięki wspólnemu zaangażowaniu oraz aktywnej postawie mieszkańców Gminy Łopuszno udało się nam zgromadzić znaczne ilości karmy, używane koce, ręczniki, prześcieradła, pościel, smycze, obroże i wiele innych niezbędnych artykułów tak bardzo potrzebnych czworonogom.

W dniu 11 maja miał miejsce finał zbiórki, podczas którego przedstawiciele  organizatora odwiedzili schronisko i dostarczyli zebrane produkty.  W imieniu podopiecznych schroniska serdecznie dziękujemy mieszkańcom Naszej Gminy za hojność i dobre serce.

zobacz galerię zdjęć...

W tym trudnym dla wszystkich czasie nie zapominajmy o zwierzętach, będących podopiecznymi schronisk. Sytuacja w wielu tego typu placówkach jest dramatyczna. Zachęcamy wiec do przyłączenia się do inicjatywy zbiórki żywności oraz niezbędnych artykułówtypu: używane koce, bawełniane ręczniki, prześcieradła, pościel, smycze, obroże itp. Dostarczać je można do 8 maja do Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznie (przy wejściu od podwórka ustawiony jest specjalny na ten cel pojemnik) oraz Gminnego Ośrodka Sportowo -Wypoczynkowego w każdy dzień roboczy w godz. 8.00 -16.00

Dziękujemy serdecznie wszystkim darczyńcom.

Zebrane artykuły przekazane zostaną do schroniska dla zwierząt w Rytlowie.

Szczegółowe informacje pod nr. tel. 41 24 29 444